Orta hasarlı konutlara uyarı levhası

Sakarya nın Adapazarı ilçesinde , belediye tarafından  Orta   hasarlı   konutlara  binalarda oturmanın tehlikeli ve yasak olduğu belirtilen levhalar asıldı.

haber7
0


17 Ağustos 1999 Marmara depreminde hasar gören ve onarımları yapılmayan  Orta   hasarlı  konutlarla ilgili yıkım süreci sürerken belediyeler  hasarlı  konutlarda yaşayan vatandaşları uyarmak için farklı yöntemlere başvuruyor. Adapazarı Belediyesi , 1999 Marmara depreminin ardından  Orta   hasarlı  statüsüne alınan , 31 Aralık 2009 tarihine kadar ruhsatını almamış toplam 181 binaya görevlilerince  Orta   hasarlı  bu binada ikamet etmek tehlikeli ve yasaktır yazılı levhalar astırdı.
        
Karaağaç Mahallesi nde  Orta   hasarlı  binada yaşayan ve konutuna  uyarı   levhası  asılan Fatma Başak , binada 15 yıldır kiracı olarak yaşadığını belirterek , "Daha önce binanın alt katında bir dükkan varmış. Onlar da dükkan genişlesin diye bölmeleri yıkmışlar. Şimdi evin temelinde bir şey yok sağlam aslında. Burada 15 yıldır kiracıyım ben zaten. Sadece alt dükkanı görüp  Orta   hasarlı  deyip gittiler." dedi.
        
Orta  hasarlı  konutuna  uyarı   levhası  asılan Musa Sezer ise evi aldığında kimsenin kendisine binanın  Orta   hasarlı  olduğunu söylemediğini kaydederek , daha sonra  Orta   hasarlı  bir evde oturduğunu anladığını ifade etti.

Etiketler:  deprem sakarya  operasyon

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 7 =