Özcan Alper, sinemaseverlerle buluştu

 gelecek uzun sürer  filminin yönetmeni  Özcan   Alper   batman  da  sinemaseverlerle  bir araya geldi.

haber7
0

11 Kasımda vizyona giren “Gelecek Uzun Sürer” filminin yönetmeni Özcan  Alper  , Batman’da izleyicilerle buluştu. Filmin yönetmeni Özcan  Alper  , film gösteriminin ardından izleyicilerin sorularını yanıtladı.  Alper  , gelecek için her zaman ışık olduğunu söyledi. Özcan Alper’in yurtiçi ve yurtdışında çok sayıda ödül kazanan Sonbahar filminden sonraki ikinci uzun metraj filmi Gelecek Uzun Sürer , Batman’da izleyici ile buluştu. Yönetmen Özcan  Alper  ,  batman  Yılmaz Güney Sineması’nda gerçekleşen gösterimde  sinemaseverlerle  buluştu. Filmin sonunda yönetmen  Alper  , izleyicilerden gelen soruları yanıtladı.

Filmlerinde toplumsal meselelere değindiğini aktan Özcan  Alper  , anlattıkları hikayenin ne kadar karanlık olursa olsun gelecek için her zaman bir ışık taşıdığını belirtti.  Alper  , Kürt meselesinin son 30 yıldır var olan bir sorun olmadığını söyleyerek "Osmanlı’dan beri var.” dedi.

Felsefe , politika , tarih , sosyoloji ve edebiyat düzleminde kendisine ince bir yol açmayı başaran ve 18. Altın Koza Film Festivali’nde , Yılmaz Güney Ödülü , Siyad En İyi Film Ödülü , En İyi Erkek Oyuncu Ödülü , En İyi Görüntü Yönetmeni ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 5 =