Demirtaş: Yardımlarda kardeş kokusu var!

Van da incelemelerde bulunan  bdp genel başkanı demirtaş  ,  twitter  hesabından , "Türkiye nin dört bir yanından gelen  Yardımlarda   kardeş   kokusu  ,  kardeş  selamı var. Herkese teşekkürler" dedi.

haber7
0

Van’daki 7.2’lik depremin ardından BDP de harekete geçti. BDP Genel Başkanı Selahattin  Demirtaş  , Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak ile Van milletvekilleri ile çevre illerdeki milletvekilleri Van ve ilçelerinde incelemelerde bulundu.

Demirtaş Van’daki ilk izlenimlerini ise  twitter  hesabından paylaştı.

Gönderilen ilk yardımların dağıtıldığını anlatan  Demirtaş  , "Yapacak çok iş var. Onlarca köy yerle bir olmuş. Kimse henüz köylere ulaşmamış. Kızıltepe , Cizre ve Nusaybin’den gelen battaniye ve gıdaları ulaştırdık. Her koliden yardımınızla birlikte sıcak selamınız da vardı. Teşekkürler" dedi.

Valilik , belediye ve STK’lar el ele verip iyi bir koordinasyon sağlanırsa kısa sürede yardımların her yere ulaşacağına dikkat çeken  Demirtaş  , "Türkiye’nin dört bir yanından gelen  Yardımlarda   kardeş   kokusu  ,  kardeş  selamı var. Herkese teşekkürler" dedi.

İHA

Etiketler:  bdp genel başkanı demirtaş   twitter   van depremi  demirtaş:  Yardımlarda   kardeş   kokusu  var!

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 2 =