340 kadın ölü maaşı alırken yakalandı

 sgk  ekipleri , anlaşmalı boşanma ardından , ölen anne ya da babalarının emekli maaşlarını alan kadınlara yönelik çalışma başlattı. Yapılan takip sonrasında ise  340   kadın  tespit edildi.

haber7
0

Kadınların maaşlarının kesilmesi , ödenen paraların faiziyle geri alınmasına yönelik rapor hazırlayan  sgk  ekipleri , cumhuriyet savcılığına da suç duyurusunda bulundu.

Kırıkkale  sgk  Müdürü Reşit Coşkun , anlaşmalı boşanarak anne ya da babasından maaş bağlanan ve eşiyle birlikte aynı evde yaşadığı belirlenenlere cezai işlem uygulandığını söyledi. Tespitlerinin yanı sıra gelen ihbarları değerlendiren kontrol memurlarının ilgili kişileri takibe aldıklarını anlatan Coşkun , şöyle konuştu:

“Haksız yere maaş alan kişilerle ilgili gerekli dosya hazırlanarak yetkili mercilere bildiriliyor. Akabinde , kadının maaşının kesilmesinin yanı sıra bugüne kadar yapılan ödemeler faiziyle geri alınıyor. Ayrıca , devleti zarara uğrattıklarından dolayı cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunuyoruz. Bu tarz anlaşmalı boşanmaların tespitine yönelik kaymakamlıklara , jandarmaya , emniyet müdürlüklerine ve muhtarlar derneğine yazılar gönderdik. Şu anda babasından maaş alabilmek için eşi ile anlaşmalı boşanan ve aynı evde yaşadıkları tespit edilen  340  kadının maaşının kesilmesi için işlem başlatıldı.”

Ölen babasından maaş alan genç kızlara , evlilik yardımı olarak maaşlarının 24 aylık tutarının peşin verildiğini hatırlatan ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 9 =