Bahreyn de ordu göstericilere acımadı

Bahreyn’de dün  ordu  , başkent Manama daki İnci Meydanı na girmek isteyen hükümet karşıtlarının üzerine ateş açtı.

phphaberci
0

Bahreyn de hükümet karşıtı gösteriler düzenleyen protestocular bir kez daha güvenlik güçlerinin sert müdahalesiyle karşılaştı.

İnci Meydanı ndaki protestocu kampına gerçekleştirilen kanlı polis baskınının ardından bu defa da  ordu   göstericilere  acımadı.

Askerlerin meydana girmeye çalışan protestocuların üzerine ateş açması sonucu en az 50 kişi yaralandı.

PROTESTOCULAR KAÇACAK YER ARADI

TANKLAR İNCİ MEYDANI NDAN ÇEKİLİYOR

İktidar karşıtı gösterilerin yapıldığı  Bahreyn  in başkenti Manama da , bugün  Bahreyn  Veliaht Prensi Salman Bin Hamad El Halife nin emriyle zırhlı araçlar ve tanklardaki askerlerin İnci Meydanı ndan çekilmeye başladığı bildirildi.

Veliaht Prens , askerlerin çekilmesinden sonra düzeni polisin sağlayacağını belirtti.

Reuters ın haberine göre , polis , askerlerin protestoların merkezi İnci Meydanı ndan çekilmesinden sonra meydana geri dönen  göstericilere  göz yaşartıcı bomba attı.

Tank ve zırhlı araçlar hükümet karşıtı protestoların yapıldığı , 4 kişinin öldüğü 231 kişinin yaralandığı polis müdahalesinin ardından önceki gün meydana konuşlanmıştı.

MUHALEFET ŞART KOŞMUŞTU

Gösterilerin bir haftadır sürdüğü  Bahreyn  de Kral Hamad Bin İsa El Halife , Veliaht Prens El Halife den , gösterilerle krallığı sarsan krizin çözümü için "bütün taraflarla" ulusal diyalog başlatmasını istemişti.

Ana muhalefetteki Şii bloku ise Kral ın diyalog önerisini reddederek , öncelikle askerlerin sokaklardan çekilmesi gerektiğini bildirmişti.


Paylas
Yorum Yaz
8 + 1 =