Genç doktorun şok eden intiharı

Dambıl denilen kas geliştirici ağırlıkları beline bağlayıp kendisini oda kapısına iple astı.

phphaberci
0

KTÜ Farabi Hastanesi nin en neşeli doktorlarından olan 31 yaşındaki Resul Sözen , dün ameliyata girdikten sonra rahatsız olduğunu belirterek bölüm başkanından izin alıp evine gitti. Sözen in bugün hastaneye gitmemesi üzerine Gazipaşa Mahallesi İskenderpaşa Caddesi nde bulunan evine giden arkadaşları ,  Genç  doktoru dambıl denilen kas geliştirici ağırlıkları beline bağlayıp kendisini oda kapısına iple asmış halde buldu.

Cumhuriyet Savcısı nın yaptığı ilk incelemelere göre olayın intihar olduğu açıklandı. Bekar olan ve 2 arkadaşıyla birlikte kalan  Genç   doktorun  eve gelen arkadaşları sinir krizi geçirirken , Sözen in ardında herhangi bir not bırakmadığı belirtildi. Sözen in cesedi Trabzon Adli Tıp Kurumu Morgu na kaldırılırken , olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

HAYAT DOLUYDU

Dr. Resul Sözen in çok sevilen , çalışkan ve iyi bir sağlıkçı olduğunu kaydeden Farabi Hastanesi Üroloji Servisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Kemal Özgür , "Çok saygılı ve neşeli bir arkadaşımızdı. Böyle bir şey yapacağını aklımıza bile getiremezdik çünkü çok neşeli , hayat doluydu. Dün ameliyata girmişti , ardından ishal olduğunu belirterek izin istedi ve gitti. Bugün gelmeyince herkes merak etti , arkadaşları eve gidince bu acı olayı öğrendik" dedi.


Paylas
Yorum Yaz
1 + 7 =