Benim bilgim haricinde ismim kullanılmıştır

İkinci Ergenekon davasında  eski Elazığ Özel Harekat Şube Müdürü Ayhan Atabek  , savunmasını yapıyor

haberturk
0

İkinci Ergenekon davasında bir süre tutuklu yargılandıktan sonra tahliye edilen Ayhan Atabek , adının  eski Özel Harekat Daire Başkan Vekili İbrahim Şahin  den elde edilen  ali balkız  a yönelik , tedhiş planında geçtiğini ifade ederek ,  Benim   bilgim   haricinde   ismim   kullanılmıştır  dedi.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi ndeki duruşmada savunmasını yapan  eski Elazığ Özel Harekat Şube Müdürü Ayhan Atabek  , 21 ay tutuklu kaldığını belirterek , dosyada kendisiyle ilgili olan 2 adet telefon görüşmesini açıkladı.

Atabek , adının İbrahim Şahin ile Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Daire Başkanı iken hayatını kaybeden Behçet Oktay arasında 29 Ağustos 2008 de geçen telefon görüşmesinde geçtiğini ifade etti. Söz konusu telefon görüşmesinde Şahin in , Oktay a , Elazığ Özel Harekat Şube Müdürünün kim olduğunu sorduğunu belirten Atabek , Oktay ın da Bizim şey Rambo Ayhan , Ufaklık 20. dönem diyerek kendisini tarif edip , ismini söylediğinin anlaşıldığını kaydetti.

Bu görüşmeye kadar Şahin in , kendisinin nerede olduğunu bilmediğini ifade eden Atabek ,  Benim  kim olduğumu bilmediği , bu görüşmede gayet net anlaşılmaktadır. Bilseydi direkt beni arardı. Diyaloğumuz olurdu dedi.

Bu görüşmenin ardından , Oktay ın kendisini arayarak , Şahin in Elazığ a geleceğini ve onunla ilgilenmesini söylediğini dile getiren Atabek ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 4 =