Afgan kız Bibi Ayşe nin yeni burnu
Etiketler:

Taliban mensubu kocası tarafından  burnu  kesilen  Afgan   kız   Bibi   Ayşe  , New York metrosunda yolculuk halinde görüntülendi.

phphaberci
0

Taliban mensubu kocası tarafından kulakları ve  burnu  kesilen ve tüm dünyada zulüm gören kadınların simgesi haline gelen Afgan  kız   Bibi   Ayşe  , ABD de günlük yaşama alışmaya çalışıyor.

KOCASI BURNUNU KESTİ

İki yıl önce Taliban mensubu kocası tarafından  burnu  kesilen  Afgan   kız   Bibi   Ayşe  , tedavi olmak üzere getirildiği ABD de artık günlük yaşamın içine karıştı.

Daily Mail in haberine göre , bugün 20 yaşında olan  Bibi  , New York metrosunda sıradan bir yolcu olarak ilk kez görüntülendi.

Ailesi tarafından zorla bir Taliban üyesiyle evlendirildikten sonra evden kaçtığı için kocası tarafından  burnu  kesilen  Bibi   Ayşe  , geçen yıl Ağustos ayında Time dergisine kapak olunca bütün dünyanın dikkatini çekmişti.

BABASI BORCUNA KARŞILIK TALİBAN ÜYESİNE VERDİ

Genç kızın , babasının borcuna karşılık olarak 12 yaşında bir Taliban üyesine verildiği ortaya çıkmıştı.

Tedavi amacıyla ABD ye getirilen  Bibi  ye protez burun yapılmış ve ayrıca psikolojik tedavi başlatılmıştı. Bugün 20 yaşında olan  Bibi  artık annesiyle birlikte New York ta bir dairede yaşıyor ve takı yaparak hayatını kazanmaya çalışıyor. Okuma yazması olmayan  Afgan   kız  bir yandan da İngilizce öğreniyor.


Paylas
Yorum Yaz
2 + 2 =