Savcı tecavüz etmek istedi

L.A. isimli kadını  Savcı  D.O. nun elinden polisler kurtardı

phphaberci
0

Savcı Bey in  tecavüz  gecesi Büyükçekmece Adliyesi nde görevli  Savcı  D.O. nun , kendisiyle birlikte olmak istemeyen bir kadına  tecavüz  girişiminde bulunduğu iddia edildi. Başsavcılık , inceleme başlattı

Büyükçekmece , geçen hafta bir savcının  tecavüz  girişimi iddiasıyla sarsıldı. Beylikdüzü , Bizimkent Sitesi nde yaşanan olay , iddialara göre şöyle gelişti:

ÇIKIN BURADAN

Site sakinleri gece geç saatte apartmanda kavga edildiği gerekçesiyle İlçe Emniyet Müdürlüğü ne şikayette bulundu. Olay yerine gelen polis , dairenin kapısını açan 28 yaşındaki L.A. isimli kadının darp edildiğini gördü. Saldırgan olduğu belirtilen kişi ise Ben Büyükçekmece savcısı D.O yum. Çıkın buradan dedi. Kimlik kontrolü yapan polis , Büyükçekmece Adliyesi ni arayarak durumu nöbetçi cumhuriyet savcısına bildirdi. Nöbetçi  Savcı  Tutanak tutun talimatı verince  Savcı  D.O. , karakola götürülerek işlem yapıldı.  Savcı  , iki günlük iznin ardından görevinin başına döndü. L.A. , polis ifadesinde D.O. ile arkadaş ortamında tanıştığını belirterek şunları söyledi: Bir , iki kez yemek yedik. Olay gecesi D.O. çok sarhoştu. Bizimkent teki daireye gittik. Sonra , benimle birlikte olmak istedi. Karşı çıkınca sinirlendi ,  tecavüz   etmek  istedi. Direnince de evdeki laptopu kafamda kırdı. Polis gelmeseydi daha da kötü şeyler olabilirdi.

SAHTE SİLAH RUHSATI

Hakkında daha önce 20 nin üstünde şikayet dilekçesi verilen  Savcı  D.O. nun son vukuatına Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Ethem Dikmen el koydu. L.A. nın ifadesini bizzat alan Dikmen , D.O. nun da bilgisine başvurdu. İncelemelerin ardından hazırlanan dosya , Adalet Bakanlığı na gönderildi. İki ayda iki skandal Büyükçekmece Adliyesi nde geçtiğimiz günlerde de 2 nci Asliye Hakimi İ.K. hakkında da sahte silah ruhsatı şebekesiyle işbirliği yaptığı gerekçesiyle hakkında inceleme başlatılmıştı. Müfettişler tarafından ifadesi alınan hakim İ.K. , emekliye ayrılmıştı. Büyükçekmece Cumhuriyet Savcısı D.O. da yakın çevresine emekliye ayrılacağını söylediği öğrenildi.

Ercan ÖZTÜRK / Akşam


Paylas
Yorum Yaz
6 + 8 =