milliyet
0

Tamer Toğanaş - Anadolu Ajansı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ)  dar   gelirlilere   satacağı  konutlar  büyük   ilgi  görüyor.  TOKİ  tarafından  dar  gelirli ailelere yönelik 4 bin lira peşinatla satışa sunulan 4 bin 614 konut için 5 gün içinde 10 bin kişi başvurdu.

Dar gelirli ailelerin ev hayallerini gerçeğe dönüştürmek isteyen  TOKİ  , aralarında Ankara , Antalya ve Gaziantep’in de bulunduğu 7 ilde 2 1 odadan oluşan 4 bin 614 konutu satışa çıkardı. Konutlardan almak isteyenler , başvuru başlangıç tarihi 5 Eylül’den bu yana illerde valiliklere , ilçelerde ise kaymakamlıklara başvuruda bulunuyor. Kira öder gibi taksitle ev sahibi olmak için başvuru yerlerinde kuyruğa giren vatandaşlar , kendilerine verilen formu doldurarak , başvuru evrakları ile birlikte müracaatlarını gerçekleştiriyor.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre , başvuruların ilk 5 gününde satışa çıkarılan  konutlara   ilgi   büyük  oldu. Beş günde 4 bin 614 konut için 7 ilde toplam 10 bin kişi başvuruda bulundu. 23 Eylül’e kadar devam edecek başvurularda sayının daha da artması bekleniyor.

-BAŞVURU İÇİN ARANAN ŞARTLAR-

MNetBanner

Başvuru yapacakların , projenin yer aldığı ilde 1 yıldan az olmamak üzere ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması , TOKİ’den daha önce konut satın ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 8 =