Sınırda büyük temizlik başladı

 suriye  sınırında  mayın  temizliği ihalesini kazanan firma 156 dönümlük alanda  mayın  temizliği başlattı.

sonhaberler
0

Gaziantep in Karkamış ilçesinde  suriye  sınırında bulunan Antik Kent te mayınların temizlenmesi işleminin tamamlanmasının ardından yeni gümrük kapısının yapılacağı alanda  mayın  temizliği başladı.

156 DÖNÜMLÜK TEMİZLİK BAŞLADI

Gaziantep Valiliğinin açtığı ikinci  mayın  temizliği ihalesini kazanan firma 156 dönümlük alanda  mayın  temizliği başlattı.

Karkamış Antik Kenti nde olduğu gibi yeni yapılacak olan gümrük sahasında da  mayın  temizleme işinin ihalesini 469 bin TL bedelle kazanan inşaat firmasının Yönetim Kurulu Başkanı Murat Keklik , 10 gün önce mayınlı alanda çalışmalara başladıklarını , çalışmaları üç ayda bitirmeyi hedeflediklerini söyledi.

GA_googleFillSlot

Ekipte 15 yerli ve BM den akredite olan 10 yabancı gözlemci olduğunu ifade eden Keklik , şu anda mayınlı alana yabancı ekiplerin giremediğini , yine bir ilki gerçekleştirip uzaktan kumandalı makine ile şu ana kadar 50 dönümlük alanda  mayın  patlatıldığını belirtti Yabancı gözlemcilerin mayınlı alana girmesi için Genelkurmay dan izin beklediklerini ifade eden Keklik şunları söyledi:

"Hafta sonuna kadar bu iş çözülmezse Birleşmiş Milletler çalışmayı durdurabilir. Alana girecek olan yabancı ekiplerin sahaya girmesi için izin başvurusunu 40 gün önce , yani 26 Temmuz 2011 de yaptık. Valilik de gerekli yazışmayı yaptı. Ama biz Valilikten yer ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 8 =