Otomotiv sektöründe yaz kampanyaları

 Otomotiv  firmalarının kimisi  kredi  faizini düşük tutuyor kimisi ÖTV yi üstleniyor kimisi de döviz kurunu sabitliyor.

sonhaberler
0

Yılın Ocak-Temmuz döneminde otomobil ve hafif ticari  araç  toplam pazarı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 42 ,51 oranında artarak 483 bin 950 adet olarak gerçekleşti. 2011 yılının ilk ayında otomobil ve hafif ticari  araç  pazarı yüzde 122 ,89 büyürken , bu büyüme oranı şubat ayında yüzde 87 ,97 ye , mart ayında yüzde 51 ,15 e , nisan ayında yüzde 41 ,14 e , mayıs ayında yüzde 35 ,52 ye , haziran ayında yüzde 33 ,66 ya ve Temmuz ayında yüzde 2 ,55 e geriledi.

KRİZ VE RAMAZAN ETKİLEDİ

Dünyada yaşanan ekonomik kriz , teslimatı geciken 2012 model araçların eylül sonu , ekim gibi satışa çıkması , Ramazanın ağustos ayına gelmesi gibi etkenler ağustos ayı pazarına olumsuz yansıdı.  Otomotiv  firmaları da ellerindeki 2011 model araçları bitirmek için kampanyalara start verdi.

Artan döviz kuru karşısında kayıtsız kalamayan ve yüzde 8 e varan oranda zam yapan otomotivciler , satış performansını koruyabilmek için kampanya silahlarını kuşandı.  Otomotiv  firmaları ağustos ayında günde 9 liraya otomobil sahibi yapan fırsatlardan , yaklaşık 10 bin liralık indirimlere , ödemeleri 5 ay ötelemeden , sıfır faiz ve dondurulan döviz kurlarına kadar bir çok fırsat sunuyor.

GA_googleFillSlot RENAULT DAN "OTOMATİK VİTES GÜNLERİ

Renault un "Otomatik Vites Günleri" kampanyası kapsamında benzinli ya da dizel otomatik bir  renault  sahibi olmak isteyen ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 6 =