Son dakika... 65  yaş  ve üzerindeki vatandaşlara , Bilim Kurulunun önerisi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda 21 Mayıs Perşembe günü saat 09.00’dan itibaren en az bir ay boyunca d&oum

haber7
0

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklama:

 

 

Uzun süredir sokağa çıkmaları kısıtlanan 65  yaş  ve üzerindeki vatandaşlara , Bilim Kurulunun önerisi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda 21 Mayıs Perşembe günü saat 09.00’dan itibaren en az bir ay boyunca dönmemek kaydıyla tek yönlü olarak istedikleri yerleşim yerlerine gidiş izni verildi. Bu doğrultuda , İçişleri Bakanlığınca 81 il valiliğine “ 65  yaş  ve Üzeri Vatandaşlar İçin  seyahat  İzin Belgesi” konulu Genelge gönderildi.

Genelgeye göre;

 

 

22 Mart tarihli genelge ile sokağa çıkmaları kısıtlanan 65  yaş  ve üzerindeki vatandaşlarımıza (üç yıl içinde organ ve kemik iliği nakli olanlar , immün yetmezliği olanlar ile böbrek yetmezliği nedeniyle diyalize giren hastalar hariç)  seyahat   izin   dakika  haberleri">belgesi  almak ve gittikleri yerlerde en az 30 gün kalmak şartı ile istedikleri yerleşim yerine gidebilecek. Bu kapsamda , 65  yaş  ve üzeri vatandaşlarımıza seyahatlerinde bir kişi refakat edebilecek.

65  yaş  ve üzeri vatandaşlar; “Seyahat İzin Belgesi” taleplerini , 21 Mayıs Perşembe günü , saat 09.00’dan itibaren elektronik ortamda E-Devlet , İçişleri Bakanlığı , E-Başvuru Sistemi ve Alo 199 Vefa Destek Hattı üzerinden yapılabilecek.

Başvuru sırasında başvuranın ve ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 2 =