Son  dakika  Haberi; ABD'li  savunma   devi   Lockheed   Martin  , yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sonrası başlattıkları yeni çalışma programı nedeniyle 2020'de  F-35  uçaklarının teslimatı ile ilgili belirledikleri hed

haber7
0

Şirketten yapılan açıklamada ,  Lockheed   Martin  ile Uluslararası Makinist ve Havacılık Çalışanları Sendikasının yeni çalışma düzeni konusunda anlaşmaya vardıkları duyuruldu. Anlaşmaya göre , 23 Mayıs tan itibaren şirketin Teksas eyaletindeki tesislerinde 2 bin 500 çalışan , 3 grup halinde vardiyaya alınacak , iki hafta çalışıp bir hafta ücretli izne çıkarılacak. Bu değişiklikle şirketin tedarikçilerden kaynaklı gecikmeler nedeniyle yavaşlayan iş hacmine göre personel çalıştırılmasını ve kalifiye iş gücünü kaybetmemesini sağlayacağı kaydedildi.

Yeni çalışma düzeninin üç haftada bir tekrar değerlendirileceği ifade edilen açıklamada , bu durumun  F-35  uçaklarının teslimatında nasıl bir gecikmeye yol açacağı belirtilmedi. 

 2020 İÇİN TESLİMAT HEDEFİ 18-24 ARASI

Amerikan medyasına konuşan  Lockheed   Martin  in  F-35  Programı Direktörü Gregory Ulmer , yeni çalışma düzeni ve yaşanan gecikmelerle 2020 için belirledikleri teslimat hedefinin 18 veya 24 uçak altına düşebileceklerini söyledi. 

ŞİRKET BUGÜNE KADAR 41  F-35  UÇAĞI TESLİM ETTİ

2019 da program ortakları ile uçağın müşterisi olan ülkelere 131 uçak teslim eden şirket , 2020 de 141 uçak teslim etmeyi hedefliyordu. Şirket bugüne kadar 41  F-35  uçağı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 6 =