Filistin'in ABD ve  İsrail  ile olan tüm anlaşmalardan çekilmesi hakkında açıklamalarda bulunan  BM  Orta Doğu Barış Süreci Özel Koordinatörü Mladenov , "Bu karar aslında yardım için atılan &cce

haber7
0

Birleşmiş Milletler (BM) Orta Doğu Barış Süreci Özel Koordinatörü Nickolay Mladenov ,  İsrail  in devam eden Batı Şeria yı ilhak tehdidinin uluslararası hukuku ihlal ettiğini , iki devletli çözümü baltaladığını , müzakerelere kapıyı kapattığını , bölgesel ve uluslararası barış ve güvenliğe  tehdit  teşkil ettiğini belirterek ,  İsrail  ilhak tehditlerinden vazgeçmeli. dedi. 

BM Güvenlik Konseyini video konferans yoluyla bilgilendiren Mladenov ,  Filistin  in ABD ve  İsrail  ile olan tüm anlaşmalardan çekilmesini ve bu kararın sahadaki yansımalarını yarın  Filistin  Başbakanı ile görüşeceğini ifade etti. 

Mladenov ,  Filistin  in söz konusu kararına ilişkin , Bu karar aslında yardım için atılan çaresiz bir çığlık. Acil harekete geçilmesi için bir çağrı.  Filistin  liderliği bir tehditte bulunmuyor , barış umudunun korunması için acil harekete geçilmesi çağrısı yapıyor. değerlendirmesinde bulundu.

İsrail in devam eden Batı Şeria yı ilhak tehdidinin ise uluslararası hukuku ihlal ettiğini , iki devletli çözümü baltaladığını , müzakerelere kapıyı kapattığını ve bölgesel ve uluslararası barış ve güvenliğe  tehdit  teşkil ettiğini belirten Mladenov ,  İsrail  ilhak tehditlerinden vazgeçmeli. dedi.

Mladenov  Filistin  e ABD , Rusya , Avrupa Birliği ve Birleşmiş Milletlerin oluşturduğu Orta Doğu Dörtlüsü (Quartet) ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 7 =