Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus , dünya genelinde son 24 saatte 106 bin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakası bildirildiğini belirterek "Salgın başladığından bu yana

haber7
0

Ghebreyesus ,  DSÖ  nün İsviçre nin Cenevre kentindeki merkezinde , video konferans yöntemiyle düzenlediği basın toplantısında konuştu.

 

 

Dün sona eren 73. Dünya Sağlık Asamblesi nde (DSA) , "şimdiye kadar görülmemiş bir dayanışmaya şahitlik ettiklerini" ifade eden Ghebreyesus , tüm ülke temsilcilerine teşekkür etti. DSA da oybirliğiyle kabul edilen "Kovid-19 salgının küresel çapta ele alınışı ve  DSÖ  nün pandemideki rolünü inceleyecek bir soruşturma başlatılması kararı"dan memnuniyet duyduğunu aktaran  DSÖ  Genel Direktörü , "Bu uygulanırsa hem insan hayatını hem de geçim kaynaklarını koruyan  daha  tutarlı , eşgüdümlü ve  daha  adil bir karşılık sağlayacaktır." diye konuştu.

"SON 24 SAATTE 106 BİN YENİ VAKA BİLDİRİLDİ"

 

 

Son günlerde dünya genelinde Kovid-19 vaka sayısındaki artışa dikkati çeken Ghebreyesus , "DSÖ ye son 24 saatte 106 bin yeni vaka bildirildi. Salgın başladığından bu yana bir günde görülen en yüksek rakam. Bu salgında gideceğimiz  daha   uzun  bir  yol  var." değerlendirmesinde bulundu.

Ghebreyesus , bu vakaların neredeyse üçte ikisinin 4 ülkeden bildirildiğine dikkati çekti. Özellikle düşük ve orta gelirli ülkelerde artan vaka sayısı konusunda endişe duyduklarını vurgulayan Ghebreyesus ,  DSÖ  nün tedarik zincirinin açık kalması , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 7 =