İzmir’in çeşitli bölgelerindeki bazı camilerin  hoparlörlerinden  kimliği belirsiz kişilerce  ‘Çav  Bella’ çalınması üzerine soruşturma başlatıldı.

haber7
0

İzmir’de bugün akşam saat 17.00 sıralarında akıl almaz bir  olay  yaşandı. Kimliği belirsiz kişilerce merkezi sistemle ezan okunan Konak , Karşıyaka , Çiğli ve Buca ilçelerindeki bazı camilerin frekansına korsan bir şekilde müdahil olunarak  Cami  hoparlörlerinden İtalyan partizan marşı olarak bilinen ‘Çav Bella’ çalındı.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

İzmir Müftülüğünce yapılan açıklamada , yaşanılan  olay  doğrulanırken şu ifadelere yer verildi: "Bugün saat 17.00 sularında ilimizin çeşitli bölgelerindeki bazı camilerimizin hoparlörlerinden kimliği belirsiz kişilerce merkezi sistemimizin frekansına korsan şekilde müdahil olmak suretiyle bir sabotaj gerçekleştirilmiştir. Konu ile ilgili gerekli suç duyurusunda bulunulmuş ve gerekli inceleme başlatılmıştır.” Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: İHA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 2 =