Kırklareli Valiliğinden , yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında bir süre önce yolcu ve araç trafiğine kapatılan Dereköy  Sınır  Kapısı'nın açıldığı bildirildi.

haber7
0

Valilikten yapılan açıklamada , Bulgaristan a ulaşımın sağlandığı Dereköy  Sınır   Kapısı  ndan  giriş  yapacak vatandaşların 14 gün süreli evlerinde izolasyona alınacağı belirtildi.     

Yurt dışından Türkiye ye  giriş  yapacak vatandaşların alınan tüm tedbirlere uyması gerektiğine dikkat çekilen açıklamada , şunlar kaydedildi:     

"Bugün itibarıyla  Dereköy   Sınır   Kapısı   giriş  ve çıkışlara açıldı. Ülkemize  giriş  yapmak isteyen Türk vatandaşları ile ülkemizde oturma iznine sahip Yunanistan , Bulgaristan ve üçüncü ülke vatandaşlarının belirlenen yerlerde 14 gün karantina uygulanmasına dair alınan İl Hıfzıssıhha Kurul kararı iptal edilmiştir. Buna göre ilimize  Dereköy   Sınır   Kapısı  ndan  giriş  yapan kişilerin gerekli kontrollerini müteakip 14 gün izolasyon ve izlem için onam formları imzalatılarak evlerine gönderileceklerdir."   

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 2 =