AK Parti Genel Başkanvekili Numan  Kurtulmuş  , "Türkiye olarak  Sözümüzün   güçlü   olacağı  bir  döneme  giriyoruz. Salgınla mücadelede çok başarılı bir performans ortaya kondu. Yurt dışınd

haber7
0

Kurtulmuş ,  TRT Haber  de katıldığı canlı yayında , yeni tip  koronavirüs  (Kovid-19) salgınının zengin fakir demeden bütün ülkeleri etkilediğini söyledi.

Hiçbir şeyin  koronavirüs  salgınından önceki gibi olmayacağını , pandeminin zihniyet dünyasında önemli değişikliklere yol açacağını , gelecek süreçte hem bilimsel hem de siyasal anlamda yeni bir takım tanımlamaların ortaya çıkacağını aktaran  Kurtulmuş  , şöyle devam etti:

"Adil , hakkaniyetli , paylaşımcı yeni bir sisteme geçişin çalışmaları yapılacak , zaten korona öncesi de bunun arayışları vardı. Korona sürecinde sadece geri kalmış ülkeler değil , en zengin ülkelerin bile döküldüğünü gördük. Dünya bundan sonra hakkaniyete , adalete , iyiliğe ve paylaşmaya doğru bir takım fikirlerin gelişeceği bir döneme gidiyor. Küresel ve finansal bir mimari zorunludur. Dünyanın yeni yapı ve sisteme ihtiyacı var. Türkiye olarak sözümüzün güçlü  olacağı  bir döneme giriyoruz. Salgınla mücadelede çok başarılı bir performans ortaya kondu. Yurt dışından binlerce vatandaşımızı getirdik , birçok ülkeye tıbbi malzeme yardımı yaptık. Bunlar Türkiye nin pozitif ayrışmasını ortaya koydu. Vatandaşlarımızın da desteğiyle bu salgının baş aşağı gittiğini göreceğiz." 

"TÜRKİYE EKONOMİSİ EN AZ ZAİYATLA BU SÜREÇTEN ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 9 =