Son dakika: İsrail'in Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Danny Danon , İran'ın Libya'ya gelişmiş silahlar gönderdiğini ve tanksavar güdümlü füze sistemlerinin gayrimeşru silahlı güçlerin

haber7
0

Danon , BM Güvenlik Konseyine gönderdiği mektupta , İran ı Libya ya gelişmiş silahlar göndermek ve BM Güvenlik Konseyinin bu ülkeye uyguladığı silah ambargosunu ihlal etmekle suçladı.

Dany Danon , Görüntüler , kasım 2019 da  İran  yapımı 4 Dehlaviyeh tanksavar güdümlü füze sisteminin General Hafter e bağlı militanlarlarca kullanıldığını ortaya koydu." ifadelerini kullandı.

Silahlar Suriye den  Libya  ya kaydırılmış olabilir

İsminin açıklanmasını istemeyen bir diplomat ise bu silahların Suriye den  Libya  ya kaydırılmış olabileceğini söyledi.

BM Güvenlik Konseyi ,  Libya  ya 2011 den beri silah ambargosu uyguluyor.

Libya da 2011 de devrik lider Muammer Kaddafi nin öldürülmesinden bu yana devam eden iç savaş nedeniyle meşruiyet krizi yaşanıyor.

Uluslararası tanınırlığa sahip  Libya  hükümeti birlikleri ile  Hafter  e bağlı güçler arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 3 =