Hayatını kaybeden  Ünlü   milyarder   Salih   Abdullah   Kamil   toprağa  verildi.  Suudi Arabistan  merkezli çok uluslu Dallah Al-Baraka Holding'in başkanı ve kurucusu olan  Kamil  , 8 milyar Riyallik (2.3 milyar dolar) servetiyle ülkenin

haber7
0

Suudi Arabistanlı ünlü iş adamı Şeyh  Salih   Abdullah   Kamil  ,  Suudi Arabistan  ın Cidde kentindeki Samir Abbas Hastanesinde 79 yaşında hayatını kaybetmişti.  Kamil  , dün düzenlenen törenle  toprağa  verildi. Cenaze törenine Kamil’in akrabalarını yanı sıra çok sayıda seveni katıldı.

AL-BARAKA HOLDİNG İN BAŞKANI VE KURUCUSUYDU

Suudi Arabistan merkezli çok uluslu Dallah Al-Baraka Holding in başkanı ve kurucusu olan  Kamil  , 8 milyar Riyallik (2.3 milyar dolar) servetiyle  Suudi Arabistan  ın en  zengin  iş adamıydı.

SALİH  Abdullah  KAMİL KİMDİR

Salih  Abdullah   Kamil  1941 yılında Mekke de doğdu.  Kamil  in babası Kabine Ofisi genel müdürü olarak çalıştı.  Kamil  , Çalışma ve Sosyal İşler Bakanlığı Gençlik Refah Bölümünde görev yaptı. Daha sonra Maliye Bakanlığına geçen  Kamil  , özel sektöre atıldı. Basın sektöründe çalışmaya başladı , pek çok medya grubu kurdu ve turizm , bankacılık , emlak alanlarında yatırımlar yaptı. Cidde Ticaret Odası Başkanlığı ve 10 yıl boyunca  Suudi Arabistan  Maliye Bakanlığı Danışmanlığı görevini yürüten  Kamil  , 1995 ve 1996 da Banker Ödülü , 1993 te Körfez İş Adamları Ödülü ve 2010 da da Malezya Kraliyet Ödülü nü aldı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 3 =