İngiltere Başbakanı  Boris   Johnson  , 1 Haziran'dan itibaren günde 10 bin korona virüs vakasının izleneceği 'test ve takip' sisteminin uygulamaya gireceğini duyurdu.

haber7
0

İngiltere Başbakanı  Boris   Johnson  bugün mecliste gerçekleştirdiği konuşmada , hükümetin korona virüsün yayılmasını engellemek için test , takip ve izleme planının  1 Haziran  a kadar yürürlüğe gireceği taahhüdünü verdi.

Haziran ayından itibaren günde 10 bin  yeni  korona virüs vakasının izleneceğini söyleyen  Johnson  , bugüne kadar bu uygulama için 24 bin temas izleyicisinin işe alındığını ifade ederek , Haziran’dan itibaren izleyici sayısının 25 bin kişiye ulaşacağını söyledi.  yeni  bir akıllı telefon uygulamasının hazır olması ve programı gerçekleştirecek temas izleyicilerinin sayısı konusundaki endişelere rağmen operasyonun günler içinde hazır olacağına dair söz veren  Johnson  ,

"1 HAZİRAN A KADAR YÜRÜRLÜKTE OLACAK"

Başbakan  Johnson  , "Bu hastalığı yenmemize çok yardımcı olacak bir sisteme sahip olacağımız konusunda büyük bir güven duyuyorum" diyerek İngiltere nin diğer Avrupa ülkelerinden daha fazla test uyguladığını söyledi.  Johnson  , korona virüs testlerinin bu ayın sonuna kadar günde 200 bine ulaşacağını vurguladı.

İngiltere nin korona virüs salgını ile mücadele kapsamında uygulanan kısıtlamalardan çıkış planlarının bir parçası olan test , takip ve izleme sistemi ile işletmeler ve okullar yeniden açıldığında korona virüs vakalarında  yeni  bir ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 2 =