Kanser nedeniyle geçirdiği kısmi felç sonucu  Yürüyemez  hale gelen 50 yaşındaki Kazak iş adamı Galimzhan  Umarov  , Türkiye'de yapılan başarılı ameliyatlar sayesinde  sağlığına  kavuştu.

haber7
0

Yeni tip corona virüs (Kovid-19) salgınında aldığı önlemlerle dünyanın dikkatini çeken Türkiye , bu süreçte yurt dışından gelen hastalara da şifa kapısı olmaya devam ediyor.

Ülkesinde kanser tedavisi gören ve kısmi felç geçiren 50 yaşındaki Kazak iş adamı Galimzhan  Umarov  un da şifa umudu Türkiye oldu.

Vücudunda kırıklar oluşan ve bunun üzerine yürüyemez duruma gelen iş adamına , ülkesinde bir daha yürüyemeyeceğine dair rapor verildi. Hastalığı için Avrupa ya gitmeye hazırlanan  Umarov  , kararını değiştirerek 29 Nisan da Kazakistan ın Almatı şehrinden ambulans uçakla Türkiye ye geldi.

İstanbul  Florya  daki Biruni Üniversite Hastanesi ne yatırılan  Umarov  , uygulanan başarılı tedavilerin ardından yürümeye başladı.

- Riskli ameliyatlar başarıyla yapıldı

Biruni Üniversite Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Tuluhan Yunus Emre , AA muhabirine yaptığı açıklamada ,  Umarov  un tümörden dolayı kolunda kırık bulunduğunu aktararak , şunları kaydetti:

"Zaten asıl şikayeti oydu. Daha sonra bacaklarında güç kaybı olduğundan bahsedince ben MR konusunda ısrar ettim. MR a girmek istemiyordu çünkü korkuyordu. Genel anestezi verilerek MR çektirdik. 3 yerde metastazı görünce beyin cerrahiyle ortaklaşa ameliyatını yaptık. Ameliyatı çok ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 9 =