Tarımsal sulama abonelerinin uzun yıllardır ödenmeyen  Elektrik  borçlarına ilişkin konuşan  Dicle   Elektrik  Dağıtım  Genel  Müdürü Yaşar Arvas , ''2016 yılından beri ödenmemiş borçlar bulunuyor. Topl

haber7
0

Dicle  Elektrik  Dağıtım  Genel  Müdürü Yaşar Arvas , yaptığı açıklamada , yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle bölgedeki tarımsal sulama abonelerine 2020 yılı borçlarıyla ilgili tahsilat talebinde bulunmadıklarını ,  elektriği  kesilmesi öngörülen abonelerin borçlarında önceki yılların esas alındığını söyledi.

 

 

7/24 ÇALIŞMA PLANI

Elektrik dağıtım şirketi olarak salgın sürecinde sorumluluklarının farkında olduklarını dile getiren Arvas , ekiplerini , kaliteli  Elektrik  hizmetini daha iyi verebilmek için 7/24 çalışma esasına göre yapılandırdıklarını aktardı.

 

 

Arvas , müşterilerin uzaktan  fatura  ödemeleri , destek ve taleplerine cevap verebilmek için teknolojik alt yapıyı organize ettiklerini bildirerek , şöyle konuştu:

"Biz bir kamu hizmeti üretiyoruz. 6 ildeki yaklaşık 2 milyon abonemize özelleştirilmiş bir kamu hizmeti götürmeye çalışıyoruz. Bu abonelerimize kamu hizmeti götürürken serbest ekonomide satın aldığımız ve peşin ödemesini yaptığımız  Elektrik  bedelini uzun vadelerde tahsil etmeye çalışıyoruz. Bu tahsilatı yaparken normal tarımsal sulama aboneleri dışındaki abonelerimizde bile güncel tahsilat oranlarımız çok düşük. Tarımsal sulamada durum biraz daha kötü. Genelde bölgemizdeki tarımsal sulama aboneleri ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 5 =