İsveç'te Türkiye ,  İran  ,  Irak  , Suriye'de Kürdistan devletinin kurulmasını için önerge verdikleri ortaya çıkan Türk asıllı Sosyal Demokrat İşçi Partili milletvekillerinden  Kadir   Kasırga  , CH

haber7
0

Artı 1 televizyonuna katılan  Kadir   Kasırga  ,  CHP  ile dayanışma içinde olduklarını ve İsveç Parlamentosuna verdikleri öneriden dolayı  CHP  ve  HDP  nin eleştirilmesinin doğru olmadığını belirtti.

İsveç te terör örgütü  PKK  nın program ve gösterilerine katılan  Kasırga  ,  terör örgütünün sözde bayrakları ve flamaları önünde lobi yaptığı bilinmekte.

İsveç te iki gün önce  dördü Türk asıllı Sosyal Demokrat İşçi Partili milletvekili Parlamentoya ,  Türkiye  ,  İran  ,  Irak  ,  Suriye  de  Kürdistan  devletinin kurulmasını için önerge verdikleri ortaya çıkmıştı.

Türk asıllı Sultan Kayhan ,  Serkan Köse  ,  Kadir   Kasırga  ,  Serkan Köse  , Roza Güçlü Hedin inde bulunduğu 13 vekilin imzalarının bulunduğu "Kürt halkının kendi kaderini tayin etme hakkı" başlığı ile parlamentoya sunulan öneride , terör örgütü  PKK  dan , "Kürt İşçi Partisi" şeklinde bahsedilmişti. 

Önergede 1923 yılında  Atatürk  ün etnik milliyetçilik üzerine bir devlet kurduğunun altı çizilirken , bu devletin Kürtleri sürgün ettiği , işkence ettiği ve öldürdüğü iddia edilmişti.

Atatürk ü soykırımcı gösteren Sosyal Demokrat İşçi Partili milletvekillerinin  CHP  yi sık sık ziyaret etmesi de dikkatlerden kaçmamıştı.

Daha öncede  PKK  nın İsveç te terör örgütü listesinden çıkarılması ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 5 =