Maskesiz  sokağa  çıkma yasağı ilan edilen illerin sayısı 25'e çıkarıldı. Buna ek olarak 13 ilde merkez ve bazı ilçelerindeki bir kısım cadde ve sokaklarında da  maske  takmak  zorunlu  hale getirildi. İşte  maske  takman

haber7
0

25 ilde maskesiz  sokağa  çıkma yasağı getirildi. Bunun haricinde 13 ilde merkez ve bazı ilçelerindeki bir kısım cadde ve sokaklarına da maskesiz giriş ve çıkışlar yasaklandı. Corona virüsle mücadelede en büyük silahların başında gelen  maske  kullanımı konusunda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca uyarıda bulunmaya devam ediyor. Peki bu kapsamda maskesiz  sokağa  çıkma yasağı olan  iller  hangileri? Maskesiz  sokağa  çıkma yasağının  cezası  ne kadar?

MASKESİZ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLEN İLLER HANGİSİ?

Türkiye de 25 ilde ve 13 il merkez ve bazı ilçelerindeki bir kısım cadde ve sokaklarına  maske   takmadan   sokağa  çıkma yasağı ilan edildi. Yapılan açıklamaya göre Aydın , Balıkesir , Denizli , Eskişehir , Kahramanmaraş , Kocaeli , Konya , Muğla , Sakarya , Şanlıurfa , Adıyaman , Afyonkarahisar , Amasya , Bolu , Bartın , Burdur , Düzce , Isparta , Gümüşhane , Karabük , Kastamonu , Kırklareli , Rize , Siirt , Uşak illerinde maskesiz  sokağa  çıkmak yasaklandı. 

Bu illerin yanı sıra İzmir , Gaziantep , Giresun , Karaman , Kayseri , Ordu , Trabzon , Tunceli , Van , Kırıkkale , Manisa nın merkez ve bazı ilçelerindeki bir kısım cadde ve sokaklarda  Bitlis in Tatvan ilçesi ile Çanakkale nin Bozcaada ve Gökçeada ilçelerinde  maske  takmak  zorunlu  hale getirildi.

MASKESİZ SOKAĞA ÇIKMANIN CEZASI NE ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 4 =