Ukrayna  Devlet Başkanı  Vladimir Zelenskiy  ,  Rusya  Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir  Putin  ile yeni tip koronavirüs salgınından sonra görüşeceklerini duyurdu.  Ukrayna  Parlamentosunda düzenlenen yemin töreninin yıldön&

haber7
0

Ukrayna Devlet Başkanı  Vladimir Zelenskiy  , 20 Mayıs 2019’da başkanlık yemini ederek göreve başlamıştı. Zelenskiy ,  Ukrayna  Parlamentosunda düzenlenen yemin töreninin yıldönümünde , göreve başladığı günden bu yana en kapsamlı basın toplantısını gerçekleştirdi.  Rusya  Devlet Başkanı Vladimir  Putin  ile ne zaman görüşeceğine dair soruları yanıtlayan Zelenskiy , "İşgal edilen topraklarımızın , tutuklanan insanlarımızın ve işgal altındaki Kırım’ın geri dönmesi için mücadeleden vazgeçmeyeceğiz.  Normandiya  Dörtlüsü formatında yapılacak olan bir sonraki görüşme sebebiyle  Almanya  ,  Fransa  ve  Rusya  ile görüşmelerimiz sürüyor.  Koronavirüs  salgınından sonra bu görüşmenin gerçekleşmesi için herkes aynı fikirde" ifadelerini kullandı.

 

Zelenskiy ve  Putin  arasındaki ilk görüşme , Fransa’nın başkenti Paris’te 9 Aralık ta  Almanya  ve Fransa’nın da katılımıyla gerçekleşmişti. Yapılan bu görüşmede ,  Rusya  tarafından işgal edilen Donbas Bölgesi ve Kırım’ın geleceği konuşulmuş , iki ülke tarafından esir alınan insanların "herkese karşı herkes" şartıyla serbest bırakılması konusunda anlaşmaya varılmıştı.

 

"4 bin 500 kilometre  yol  inşa edeceğiz"

Ülkesindeki altyapı sorunlarına yönelik sorulara cevap veren ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 5 =