Türkiye'nin Ulusal Mutabakat Güçleri ile birlikte yürüttüğü koordineli faaliyetler ile Libya'da adeta silinme noktasına gelen Hafter'e Rusya'dan  destek  geldi!  Rusya  , Suriye'nin Humut kentinde

haber7
0

Türkiye nin koordine ettiği başarılı operasyonlar nedeniyle oldukça zor günler geçiren darbeci  Hafter  , Libya daki son çırpınışlarını veriyor. Özellikle NATO nun da "gerekirse Trablus a desteğe geliriz" açıklamasından sonra uluslararası alanda zor duruma düşen  Hafter  e  Rusya  el uzattı.

 

 

Rusya , Suriye’nin güneyindeki Humus ilinde Esed rejimi bölgesinden Suriyeli gençleri , Libya nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife  Hafter  in saflarında aylık 1500 dolar karşılığında savaşmaları için gönderiyor.

HAFTER E  Rusya  DESTEĞİ

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre , Suriye de Esed rejimine  destek   veren   Rusya  , Libya da  Hafter  saflarını Suriyeli paralı savaşçılarla güçlendirmek istiyor.

 

 

Rusya , Humus ilinde açtığı kayıt merkezlerinde , Libya nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife  Hafter  in saflarında aylık 1500 dolar karşılığında savaşmak isteyenleri kaydediyor.

LOJİSTİK DESTEK

Rusya’nın , Suriye de  Hafter  için yaptığı bu çalışmaya Esed rejimi destekçilerinden İran , lojistik  destek  de sağlıyor. özellikle  Türkiye  nin operasyonlar ile havdan SİHA larla vurarak imha ettiği Pantsir Hava Savunma Sistemleri nin  Rus  menşeli olduğu biliniyor.

Humus ili kuzey kırsalında kayıt yaptıran 600 kişi , İran ve  Rusya  askeri araçlarıyla önce Hama Askeri ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 3 =