Hollanda'da hükümetin yaptığı son açıklama ile ülkede gündem bir anda değiştirdi.  Hollanda  hükümeti ,  vizon  üretim merkezlerinde  Kovid-19  tespit edildiğini açıkladı. Hükümet yetkilile

haber7
0

Yeni tip koronavirüsün nasıl ortaya çıktığı ve insanlar arasında nasıl yayıldığına dair birçok teori ve komplo teorisi ortaya atılırken ,  Hollanda  dan önemli bir  Kovid-19  açıklaması geldi.

 

"SEMPTOM GÖSTERMİYORLAR VE İNSANLARA BULAŞTIRIYORLAR"

Hollanda hükümeti tarafından dün gece yapılan açıklamaya göre , ülkedeki  vizon  çiftliklerinde  Kovid-19  tespit edildiğini açıklandı. Hükümet yetkilileri , "Yapılan araştırmalar ışığında  vizon  çiftliklerinde  Kovid-19  tespit edildi. Enfeksiyonun vizonlardan  insanlara  bulaştığı sonucu ortaya çıktı. Yapılan incelemeler sonucunda vizonların  Semptom  göstermeden  Kovid-19  taşıdığı öğrenildi" açıklamasını yaptı.

 

KEDİLERİN PAYI OLABİLİR

Yetkililer incelenen iki çiftlikte de benzer özellikler olduğunu duyururken , "Vizonların antikor testi genişletilerek  Hollanda  genelindeki bütün tesislerde uygulanacak ve zorunlu olacak. Araştırmaların yapıldığı tesisler birbirine çok benziyor. İkisinde de kediler vardı ve kedilerde de  Kovid-19  tespit edildi" ifadesi kullanıldı.

VİZON NEDİR?

Sansargiller familyasından bir  gelincik türü  olan  vizon  , özellikle  Avrupa  da kürkleri için ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 9 =