Yıllardır binlerce tüketicinin , ürettiği talk pudrasının kansere yol açtığı iddiasıyla açtığı davalarla boğuşan şirket , milyarlarca dolar tazminat ödemeye mahkum edilmişti.  Sağlık  ve kişisel bakım ür&u

haber7
0

Şirket başından beri talk pudrasının tamamen güvenli olduğunu savunuyor.

 

Johnson & Johnson , şirketin ABD deki  Sağlık  ürünleri satışının yüzde 0 ,5 ini oluşturan  bebek  pudrasının satışını önümüzdeki aylarda aşamalı olarak durduracağını ama perakende satıcıların ellerindeki ürünleri satmayı sürdüreceğini bildirdi.

Şirkete tüketiciler tarafından talk pudrasına kanserojen olduğu bilinen asbestos maddesinin karıştığı iddiasıyla açtığı 16 bin civarında dava var.

Firma  bebek  pudrasına Kuzey Amerika piyasasındaki talebin "büyük ölçüde tüketici alışkanlıklarının değişmesi ve ürünün güvenliği konusundaki yanlış bilgiler" nedeniyle bir süredir azalmakta olduğunu söylüyor.

ÜRÜNLERİMİZ TAMAMEN GÜVENLİ

Sürekli olarak tüketicileri dava açmaya teşvik eden avukatların direnciyle karşı karşıya olduğunu söyleyen firma , açıklamasında "Talk ile yapılan Johnson s Baby Powder adlı ürünümüzün güvenli olduğundan kesinlikle eminiz. Dünyanın dört bir yanında tıp uzmanları tarafından onlarca yıldır yürütülen bağımsız bilimsel çalışmalar da ürünümüzün güvenli olduğunu destekliyor" dedi.

Şirket , buna karşın ABD ve Kanada da  bebek  pudrası satışını durdurma kararının , koronavirüs salgını dolayısıyla ürünlerini ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 2 =