DEİK  Başkanı  Nail Olpak  , "Yeni  dönemin   kazananları  , tedarik ve arz zincirini kopartmadan muhataplarına güven vererek  süreci   yönetebilenler  olacak" dedi.

haber7
0

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı  Nail Olpak  , "Devletimizin destekleriyle , iş dünyamızla , finans dünyamızla , çalışanımızla , ekonominin çarklarını durdurmadık. Biliyoruz ki ,  Yeni  dönemin  kazananları  , tedarik ve arz zincirini kopartmadan muhataplarına güven vererek süreci yönetebilenler olacak." dedi.

DEİK in video konferans ile düzenlenen  DEİK  Talks programı Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Olpak toplantının açılışındaki konuşmasında ,  koronavirüs  sürecinde  DEİK  olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Salgının ilk gününden itibaren , "İşlerimizi askıya almıyoruz" , "İşletmelerimizin ve çalışanlarımızın sağlığını ve istihdamını koruyoruz." dediklerini belirten  Olpak  , şunları kaydetti:

" İşlerimizi askıya almıyoruz ifademize vurgu yapmak istiyorum. Çünkü ,  DEİK  olarak bu süreçte anlamlı bir tavır sergiledik ve bu tavrımızın vurgulanması önemli. ‘Kimilerinin bütün iş yerlerini uzun süre komple kapatmayı konuştuğu , ‘kimilerinin her yerde uzun süreli sokağa çıkma yasağını konuştuğu’ süreçte , uzun soluklu bir mücadele gerektiren bu salgınla , her yerde kontak kapatarak sonuç almak mümkün değildi.

Sadece işletmeleri değil , bizzat hane halkını da etkileyecek bir kaos ortamını doğurabilirdi. Devletimizin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 3 =