İstanbul   Ticaret   Üniversitesi  İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi  Psikoloji  Bölümü Fen , Edebiyat , Fen-Edebiyat , Dil ve Tarih-Coğrafya Fakülteleri Öğretim Programları Değerlendirme ve  Akreditasyon  Derneği tarafınd

haber7
0

İstanbul  Ticaret  Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi  Psikoloji  Bölümü 12 Mayıs 2020 - 30 Eylül 2022 tarihleri arası için Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından tanınan Fen , Edebiyat , Fen-Edebiyat , Dil ve Tarih-Coğrafya Fakülteleri Öğretim Programları Değerlendirme ve  Akreditasyon  Derneği (FEDEK) tarafından akredite edildi.

 

 

FEDEK ,  8-10 Mart 2020 tarihleri arasında yaptığı değerlendirme süreciyle  Psikoloji  Bölümünü akademik faaliyetler , akademik kadro , fiziki kaynak yeterlilikleri , teknoloji ve bilişim altyapısı bakımından gözden geçirdi. Yapılan değerlendirme sonucunda  Psikoloji  Bölümünün alt yapısı ve yeterliklerinin uygunluğu  Akreditasyon  belgesiyle tescillendi.

İstanbul  Ticaret  Üniversitesi , ilk olarak  Psikoloji  bölümüyle  Akreditasyon  kapısını açtı.  Psikoloji  Bölüm Başkanı Prof. Dr. Rüstem Aşkın , bunu diğer bölümlerin de takip edeceğini söyledi. Prof. Dr. Aşkın ,  Akreditasyon  sürecinde  üniversite  rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu , İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Sait Yazıcıoğlu ve önceki yıl başvuru dosyasını sunmuş olan Prof. Dr. Ömer Saatçioğlu’na teşekkür ederek diğer bölümlerin de yakın bir zamanda akredite olacağına inandığını belirtti.

 

 

 Akredite bir bölüm olan  Psikoloji  Bölüm öğrencileri hem lisans eğitimi sırasında hem de ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 2 =