Denizlispor  Kulübü Başkanı Ali Çetin , şahsi görüşünün , yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ara verilen  liglerin  tamamlanmaması yönünde olduğunu söyledi.

haber7
0

Ali Çetin , yaptığı açıklamada , Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) Kovid-19 nedeniyle ara verilen ligleri 12 Haziran da başlatma kararını değerlendirdi. 

Liglerin başlaması konusunda Bilim Kurulu ve Sağlık Bakanlığının görüşünün önemli olacağını vurgulayan Çetin , şunları kaydetti:

"Önce sağlık. Şahsi fikrim oynanmaması yönünde ama bunun net kararını Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu verecektir. Sağlık açısından sıkıntı olacaksa  liglerin  oynanmasından yana değilim. Birkaç takımda bu sıkıntı var. Çok muallak bir durum. Yarın bu virüsün diğer takımlara geçmeyeceğinin garantisi yok. Bugün yakalansanız bile 14 gün sonra sonuçları ortaya çıkmaya başlıyor. Çok farklı bir olay. Ne federasyonun ne kulüplerin hiçbir etkisinin olmayacağını düşünüyorum. Duygusallığa bu süreçte yer yok. Her şey para değil. Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun alacağı karar doğrultusunda , o şunu demiş bu bunu demişin önemi yok. Ciddi bir boyut varsa , kararı alınır ve uyulur ama ben maçların oynanacaksa bile taraftarla oynanmasından yanayım. Dışarıda sosyal mesafeyi koruyabilirsek statta da koruyabiliriz."

Çetin ,  liglerin  yeniden başlaması halinde alt ve üst sıralarda bulunan takımların yerinin değişebileceğini belirterek , şöyle konuştu:

"İki arada bir deredeyiz. Her hafta kulüpler test yaptırıyor. 12 ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 9 =