Mısır  merkezli "Mada Masr" haber sitesine konuşan Mısırlı yetkili , Vatiyye Askeri Üssü'nün kaybedilmesinin ardından  Mısır  ve BAE'nin Hafter'i terk etmeye hazırlandığını söyledi. Aynı yetkili , Rus

haber7
0

Türkiye nin desteğiyle ilerleyen  Libya  Ordusu , ülkenin batısının kontrolü için kritik öneme sahip Vattiye hava üssünü , geçtiğimiz günlerde 6 yıl sonra  Hafter  in elinden geri almıştı.

 

HAFTER DEN DESTEĞİN ÇEKİLECEK OLMASININ NEDENLERİ

Bu gelişmenin ardından  Hafter  in gücü müttefikleri tarafından sorgulanmaya başlandı.  Mısır  merkezli Mada Masr haber sitesine konuşan Mısırlı yetkili , başkent  Trablus  u 1 yıldan fazla süren operasyonla alamayan  Hafter  i , en büyük destekçileri  BAE  ve  Mısır  ın terk etmeye hazırlandığını söyledi.  Hafter  e ülke içinde verilen desteğin iyice azalması , güçlü kabilelerin onu terk etmesi ve en son olarak Vatiyye hava üssünün  Türkiye  nin güçlü SİHA desteğiyle  Libya  Ordusuna geçmesi , bu kararda ciddi bir etken olduğu kaydedildi.

 

"KİMSE  Hafter  E TEKRAR BAHİS OYNAMAZ"

Mısırlı yetkili , "Hafter i bu noktaya kadar destekleyen Mısır-BAE-Fransa İttifakının bugün sorması gereken sorusu ,  Hafter  in yenilgisi göz önüne alındığında bir sonraki hamlelerine karar vermektir. Kimse  Hafter  e tekrar bahis oynamaz" ifadelerini de kullandı.

RUSLAR RAHATSIZ

Aynı Mısırlı yetkili ,  Rusya  nın , operasyonlarda vurulan ve ele ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 3 =