Uluslararası danışmanlık şirketi Van Eck'in portföy yöneticisi Joe Foster , gelecek birkaç yılda enflasyonist bir döngü olması durumunda 12 ay içinde 2 bin doları görebileceğini söyledi.

haber7
0

Van Eck Absolute Return Advisers Corp. portföy yöneticisi ve  altın  stratejisti Joe Foster , gelecek birkaç yılda enflasyonist bir döngü olması ya da öngörülmedik bir en kötü durum senaryosunun gerçekleşmesi halinde altında yükseliş bekliyor. Foster , söz konusu koşullar altında ons altının gelecek on iki ay içerisinde 2 bin doları görebileceği ve çok daha yüksek seviyelerde işlem görmesinin beklendiğini belirtti. Çarşamba günkü bir internet yayınında konuşan Foster , "Altın pandemi şokundan dolayı V şeklinde bir toparlanma kaydetti" dedi.

 

 

Foster a göre dört ana sistemik risk altını destekleyebilir: 1- Küresel kapanmaların etkisiyle talepte görülen düşüşten kaynaklı deflasyonist ortam ve zayıf ekonomi.

2- Hem kamu hem de şirket borçları çok yüksek seviyelerde. Borçluluk seviyelerin artmaya devam etmesi durumunda daha fazla iflaslar görülebilir.

 

 

3- Finansal sisteme yüksek miktarda likidite enjeksiyonundan dolayı , ekonomi iyileştiği zaman enflasyonun 70 lere benzer bir şekilde çift haneye yükselmesi ihtimali.

4- Temsili para sistemine olan güvenin kaybolarak sistemik bir çöküşle karşı karşıya kalınması ihtimali. Ayrıca negatif reel faizlerin de  altın  için olumlu olduğunu belirten Foster , "Herhangi birinin faizlerin yakında artmasını beklediğini sanmıyorum. Bu  altın  için çok pozitif bir ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 5 =