Türkiye'nin  Katar  ile yaptığı 15 milyar dolarlık swap anlaşmasını değerlendiren ekonomi uzmanı Sadi Özdemir , "Eğer bir anlaşma daha olursa  dolar  6 ,50 seviyelerine gelebilir" dedi.

haber7
0

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ,  Katar  Merkez Bankası ile olan ikili para takası (swap) anlaşmasında tutarları yükseltme kararı aldı. Yapılan düzenleme ile swap anlaşmasının tutarı 5 milyar ABD doları karşılığı Türk lirası ve  Katar  riyalinden 15 milyar ABD doları karşılığı Türk lirası ve  Katar  riyaline yükseltildi

24 TV Ekonomi Müdürü Sadi Özdemir , bir swap anlaşması daha yapılması halinde doların 6.50 seviyesine gerileyeceğini söyledi.

Moderatör programında konuşan Sadi Özdemir , "Bu anlaşma  Piyasamıza döviz ya da  dolar  fazlalığı girecek anlamına geliyor.  dolar  dün 6 ,74 seviyesine kadar gerilemişti. Bence Mayıs ayında zaten sona geldi. Haziran ayı itibariyle ekonomimizde açılmalar olacak. Bir swap anlaşması haberi daha gelebilir. Eğer bir anlaşma daha olursa  dolar  6 ,50 seviyelerine gelebilir. Olumlu bir gelişme bu. Türkiye son gelişmelerle ekonomisinin yıkılamayacağını gösterdi" dedi.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 2 =