DSP  Genel Başkanı  Önder   Aksakal  , İYİ Parti ve  HDP  arasındaki gerilime ilişkin , "CHP belediye  sözünü   tutmayınca   HDP   ortalığı  karıştırdı" ifadelerini kullandı.  Aksakal  , seçimden önce CHP'nin HDP&

haber7
0

DSP Genel Başkanı Önder  Aksakal  , gündeme dair gelişmeleri yenisafak.com dan Taha Hüseyin Karagöz e değerlendirdi. Millet İttifakı ve  HDP  irtibatına ilişkin konuşan  Aksakal  şu ifadeleri kullandı:

 

 

İSPARK  HDP  YE KÜLTÜR MÜDÜRLÜKLERİ  İYİ PARTİ  YE

"Yerel seçimlerde bir anlaşma yaptılar. Belediye yönetimini paylaşacaklardı. Örneğin İBB de İSPARK ı  HDP  , kültür müdürlüklerini İYİ Parti alacaktı.

 

 

CHP SÖZÜNDE DURMAYINCA ÇARŞI KARIŞTI

Ancak  CHP  sözünde durmayınca  HDP   ortalığı  karıştırdı. Bir vatandaş çıktı "İYİ Parti bize aracı gönderip şurada burada ne yapalım diye sordu dedi. Çarşı karıştı tabi. Biz hiçbir zaman ülkemize kast eden bir yapının olduğu ittifakta yer almayız"

HANGİ İTTİFAKA YAKIN HİSSEDİYORSUNUZ?

"Kendinizi hangi ittifak bloğuna yakın hissediyorsunuz" sorusuna  DSP   lideri  üstü kapalı bir cevap vererek , "Bizim ilkelerimiz belli. Bu toprakları parçalamayı amaç edinenlerle yan yana gelemeyiz. Biz kimsenin düşmanı değiliz. AK Parti iktidarda diye düşman edinecek değiliz , elbette eleştiririz fakat düşmanlık yapmayız. Siyaset zemininde her türlü partiyle ittifakı kurullarımızda görüşürüz , bu da bizim ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 7 =