Online alışveriş ve yayın platformlarını taklit ederek gerçekleştirilen kimlik avı saldırılarının sayısında hızlı bir artış tespit edilirken uzmanlar bayrama yönelik siber saldırı uyarısında bulunuyor. Dolandırıcılar &

haber7
0

Tatil ve özel günlerin en popüler aktiviteleri arasında yer alan alışveriş , evde kalmaya devam edilen süre boyunca online alışverişe dönüştü.

Online alışverişin yaygınlaşması ise finansal kimlik avı başta olmak üzere her türlü siber saldırı için uygun ortam oluşturuyor.

POPÜLER AKTİVİTELER HEDEFTE

Bayram arifesi ve bayram günleri , indirim ve fırsatlara sahne olurken , kullanıcılar alışveriş esnasında yeterince dikkatli davranmayıp siber suçlular için hedef haline gelebiliyor.

Öte yandan , tatil döneminde kullanıcılar , internette çok daha fazla vakit geçiyor.

Karantina ve tatil döneminin birleşmesiyle pek çok kullanıcı için yayın platformları ve alışveriş siteleri gittikçe daha popüler hale geliyor.

Siber suçlular da bu eğilimin farkında ve internetteki popüler faaliyetlere yönelik tuzaklar hazırlıyor.

Uzmanlar , online alışveriş ve yayın platformlarını taklit ederek gerçekleştirilen kimlik avı saldırılarının sayısında hızlı bir artış tespit etti.

KARGO HİZMETLERİ KÖTÜYE KULLANILDI

Ayrıca , yapılan araştırmalarda Kovid-19 salgını döneminde evlerinde paket bekleyen kişileri hedef alan bir dizi spam ve kimlik avı saldırısı da tespit edildi.

Dolandırıcılar ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 8 =