Dünyanın en önemli 10 yürüyüş parkuru arasında gösterilen Likya Yolu'nun ortaya çıkmasında büyük katkıları olan 'Likya Yolu' adlı kitabın yazarı 73 yaşındaki Kate Clow , dün ak

haber7
0

Likya Yolu nda dün ilginç bir olay yaşandı. 1999 yılında İngiliz amatör tarihçi Kate Clow , kendi girişimleriyle ortaya çıkarılan Likya yolunda kayboldu!

KAMP SIRASINDA KAYBOLDU

 Likya Yolu  adlı kitabın yazarı olan ve 1997 yılında Türk vatandaşlığına geçip Kardelen Karlı ismini alan İngiliz amatör tarihçi Kate Clow , beraberinde Andrzej Leszek Wielochowski (73) ve Onur Dumlupınar (40) ile dün sabah Kemer ilçesine bağlı Beycik Bükü nde kamp yaptı.

Burada yanındaki arkadaşlarından ayrılan ve  Likya Yolu  nda yürüyüşe çıkan Clow , saat 12.00 sularında arkadaşlarını arayarak , yolunu kaybettiğini , suyunun bittiğini , ancak yolunu bulabileceğini söyledi.

ARAMA KURTARMA EKİPLERİ BULDU  

Hava kararınca yolunu bulamayan Kate Clow un , Antalya daki arkadaşları saat 21.30 sularında Tekirova  Jandarma  Komutanlığı nı arayarak kayıp ihbarında bulundu. Bunun üzerine Antalya İl  Jandarma  Komutanlığı na bağlı  Jandarma  Arama Kurtarma Timi (JAK) , Tekirova  Jandarma  Karakol ekipleri ile AFAD ekipleri hızlıca bölgeye yönlendirildi.

Kate Clow u aramaya başlayan ekipler , ilk olarak Beycik Bükü nde kamp yapan Andrzej Leszek Wielochowski ve Onur Dumlupınar a ulaştı. Onlardan alınan bilgilerle arama çalışmasını sürdüren ekipler , yaklaşık 3 saatin sonunda Kemer e bağlı Tekirova Mahallesi nde bulunan  Likya Yolu  üzerindeki dere yatağı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 9 =