Haber7 yazarı Taha Dağlı "İmamoğlu o kemençeyle horon tepmişti" adlı köşe yazısında ,  Yunanistan  Başbakanı Miçotakis'in  skandal  iftirasına değindi. Yazısında Miçokatis'in "Pontus Soykırım

haber7
0

Yazısında , "Miçotakis in yas çalıyor dediği kemençeyle umut şarkısı söyleyen  kemençe  yayı aslında tanıdık" diyen Dağlı ,  İstanbul  Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem  İmamoğlu  nun 4 yıl önce  Trabzon  da Rumlarla  kemençe  eşliğinde teptiği horonu hatırlattı. İBB başkanlığını kazandıktan sonra Yunan basını tarafından atılan başlıkları da tekrar gündeme getiren Dağlı , yazısını , "Yunanistan Başbakanı tam da tarihimizin en anlamlı günlerinin başında gelen 19 Mayıs ın yıl dönümünde  Türkiye  yi ,  Pontus  soykırımıyla suçlamışken , Yunan dostlarıyla kemençeli horon tepen  İmamoğlu   Artık  bir  şeyler  söylese yeri ve zamanıdır herhalde. Miçotakis in iddia ettiği gibi o  kemençe  yas mı çalıyor , yayı umut şarkısı mı söylüyor?" diye bitirdi.

İŞTE TAHA DAĞLI NIN YAZISININ TAMAMI;

Yunanistan Başbakanı  Miçotakis  , "Pontus Soykırımı" diye bir yalan ortaya attı.

Dışişleri Bakanlığı gereken cevabı verdi.

Yunanistan ın  Akdeniz  politikası çöktü.  Türkiye  nin  Libya  hamlesi Yunanları çıkmaza sokunca  Yunanistan  son umutla bir palavraya başvurdu.

Miçotakis bundan 100 yıl önce  Pontus  Rumlarının katledildiğini iddia etti , "Pontus soykırımı tanınsın" diye ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 2 =