ABD’de yapılan araştırmada , yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde "evde kal" talimatına uyulmasının  230   binden   fazla  kişinin ölümünü engellediği ortaya çıktı.

haber7
0

ABD’de yapılan araştırmada , yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde "evde kal" talimatına uyulmasının  230   binden   fazla  kişinin ölümünü engellediği ortaya çıktı.

 

 

Drexel Üniversitesi Dornsife Halk Sağlığı Okulu tarafından yapılan araştırmada , evde kalınmasının ve sosyal mesafe kuralına uyulmasının salgının yayılmasına etkisi incelendi.

Araştırmada , evde kalınmasının büyük olasılıkla 232 bin 878 can kaybını önlediği ve 2 ,1 milyon kişinin hastaneye kaldırılmasının önüne geçtiği kaydedildi.

 

 

Dornsife Halk Sağlığı Okulu Dekanı Jennifer Kolker , salgında evde hiçbir şey yapmıyor gibi görünen insanların aslında hayat kurtardığına dikkat çekerek “Bu araştırma her bir bireyin salgınla mücadeleye katkısının ne kadar önemli olduğunu ortaya koyuyor.” dedi.

New York ta 24  binden   fazla  ölüm önlendi

Araştırmacılar , salgından en  fazla  etkilenen New York ta , 23 Mart tan bu yana "evde kal" emrinin uygulanması sonucu 24  binden   fazla  hayatın kurtulduğunu , 250 bine yakın kişinin hastaneye kaldırılmasının önüne geçildiğini vurguladı.

19 Mart tan bu yana "evde kalma" talimatı uygulanan salgının ilk ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 9 =