İletişim Başkanı  Fahrettin   Altun  ,  Washington   Times  gazetesinde bir makale yayımlayarak , dünyanın Koronavirüs'e en çok kurban veren ülkesi ABD'ye Türkiye'nin başarı sırlarını anlattı.

haber7
0

Türkiye’nin , Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde sağlık sektörüne ciddi yatırımlar yaptığını ve tüm vatandaşların sağlık hizmetlerine ulaşmasını sağladığını hatırlatan  Altun  , “bu yatırımların karşılığını son süreçte gördük” yorumunda bulundu.

 

 

İletişim Başkanı  Altun  , Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın şahsen yönettiği salgınla mücadele kapsamında günlük test sayılarının artırıldığını , iş dünyasına ve dar gelirli vatandaşlara nakit ve kredi desteklerinin sunulduğunu ve önlemlerin katı biçimde uygulanarak salgının kontrol altına alındığını ifade etti.

Makalede Türkiye’nin salgınla mücadelede Suriyeli sığınmacılardan yabancı ülkelere kadar uzanan geniş bir yelpazede ihtiyaç sahiplerine tıbbi malzeme yardımında bulunduğu vurgulandı.

 

 

Türkiye’nin uluslararası hava trafiğinin önemli merkezlerinden biri olması ve coğrafi konumunun getirdiği risklere rağmen pandemi sürecini çok iyi yönettiğini ifade eden  Altun  , uluslararası topluma “Türkiye’nin  başarısından  gereken dersi çıkarın” mesajı verdi.

İletişim Başkanı  Fahrettin  Altun’un Washington Times gazetesinde yayımlanan makalesinin tam metni; 

“Türk devleti , sağlık hizmetlerini tüm vatandaşlarına ücretsiz olarak sunuyor. Zamanında ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 4 =