Koronavirüsünün en çok sarstığı ülkerin başında gelen ABD’de "tavşan hemorajik virüsü 2 (RHDV2)" olarak bilinen  yeni  bir ölümcül salgının , evcil ve yaban tavşanları arasında h

haber7
0

ABD Tarım Bakanlığından yapılan açıklamada , mart başında ilk kez ülkenin güney batısındaki New Mexico eyaletinde tespit edilen virüsün Texas , Arizona , Colorado ve California eyaletlerinde yayılmaya başladığı belirtildi.

 

Açıklamada , RHDV2’nin Kovid-19 la bir bağının olmadığı , insanlara veya diğer hayvanlara bulaşmadığı , sadece tavşan türlerini etkilediği kaydedildi. KUZEY AMERİKA DA İLK DEFA GÖRÜLDÜ Yetkililer , tavşanlarda ani ölüme sebep olan oldukça bulaşıcı virüsün Kuzey Amerika’da ilk defa görüldüğüne dikkati çekerek , ülkedeki yabani tavşan türünü ve bağlantılı yaban hayatını ciddi şekilde etkileyeceğini vurguladı.

RHDV salgınının ilk kez 1984’te Çin’de görüldüğü belirtilerek , bu ülkeye de Avrupa’dan ithal edilen tavşanlardan geçmiş olabileceği düşünülüyor.

 

 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 6 =