Çanakkale’de , 'altıyarıklı canavar' olarak da bilinen boz camgöz  köpek   balığı  , ölü olarak yeni kordon sahiline vurdu. Kumsalda  köpek  balığını gören vatandaşlar , şaşkınlık yaşadı.

haber7
0

Bugün sabah saatlerinde Barbaros Mahallesi’ndeki yeni kordon sahiline 2 metre uzunluğunda ölü bir köpek balığı vurdu. Sahilde yürüyüş yapan vatandaşlar , köpek balığını görünce büyük panik ve şaşkınlık yaşadı. İlk defa köpek  balığı  gören bazı vatandaşlar , hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.

‘İLK DEFA BİR KÖPEK BALIĞI GÖRDÜM’

Sahile ölü olarak vuran köpek balığını gördüğünde büyük bir şaşkınlık yaşadığını anlatan Özlem Karakaşoğlu , “Sahilde gezerken bir şeyler bulmak hep bana denk geliyor. Köpek  balığı  birkaç metre ilerideydi. Arkadaşlar onu kenara çekti. 2 metre civarında bir köpek balığı. Ara sıra  sahile  ölmüş yunuslar vurabiliyor. Ama ilk defa bir köpek  balığı  gördüm” diye konuştu.

DERİN SU BALIĞI

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi Temel Bilimler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sezginer Tuncer , "Bu halk arasında boz camgöz köpek balığı olarak anılır. Aynı zamanda ‘altıyarıklı canavar’ köpek  balığı  olarak da bilinir. Derin sularda yaşar. Kıyılara girmeyen bir balıktır. Boğaza nasıl girdiğini tam olarak bilmiyoruz. Ölüm nedeni ancak yapılacak bir otopsi sonucu belirlenebilir" ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 2 =