ABD'de Koronavirüs hakkında yapılan bir araştırmaya göre , Koronavirüs salgını  yaz   mevsiminde  dei tahmin edilenin aksine azalma göstermeyecek. İddiaya konu olan araştırma , Princeton Üniversitesi'nde gerçek

haber7
0

ABD merkezli Princeton Üniversitesi , koronavirüsün mevsimlere göre yayılımını da içeren bir araştırma yaptı. Sicence dergisinde yayınlanan araştırmaya göre  yaz  mevsimi sıcaklıkları , beklendiği gibi virüsün yayılmasını engelleyemeyecek.

YAZ SICAKLIKLARI ETKİLEMEYECEK  

Science dergisinde yayımlanan çalışma , Kuzey Yarımküre deki daha yüksek  yaz  sıcaklığı ,  koronavirüs  pandemisinin büyümesini kayda değer ölçüde sınırlamayacağını ortaya koydu.

Son birkaç ay içerisinde yapılan çeşitli istatistiksel çalışmalar , iklimle yeni tip  koronavirüs  (Sars-CoV2) arasında hafif bir korelasyon olduğunu gösteriyor. Buna göre , hava ne kadar sıcak ve nemli olursa , virüsün yayılma olasılığı da o kadar azalıyor.

Ancak bu bulgular başlangıç ​​aşamasında kaldığı gibi iklimle Kovid-19 arasındaki net ilişki de bilinmiyor.

BREZİLYA-EKVADOR-AVUSTRALYA MERCEK ALTINDA  

Princeton Çevre Enstitüsü nden (PEI) araştırmacı Rachel Baker da "Daha sıcak veya daha nemli iklimlerin salgının erken safhalarında virüsü yavaşlatacağını düşünmüyoruz." diye konuştu.

Ayrıca çalışmada , "İklim , özellikle  nem  , diğer tip  koronavirüs  ve griplerin yayılmasında rol oynuyor. Daha önemli bir faktör ise Covid-19 a karşı yaygın bağışıklığın olmaması" ifadesi yer aldı.

Baker , "İklimin salgının ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 8 =