Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde önceki gün Tepebaşı bölgesi ve Kormacit köyü ile Kalkanlı yerleşim bölgesi yakınında çıkan yangınla ilgili Yusuf. S. gözaltına alındı. Sorgudaki ilk ifadesi

haber7
0

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) dün Tepebaşı bölgesi ile Kormacit köyü ve Kalkanlı yerleşim bölgesi yakınında çıkan yangınla ilgili yeni gelişme yaşandı. Orta Doğu Teknik Üniversitesi nin Kuzey Kıbrıs kampüsünün de bulunduğu Kalkanlı bölgesinde gözaltına alınan bir elektrik kurumunda teknisyen olarak çalışan Yusuf S. de yangının söndüğü bölgeleri yeniden yakmaya çalışırken tespit edildi.

 

 

Bölgeden geçen bir vatandaşın polise yaptığı ihbar üzerine gözaltına alınan Yusuf S.’nin aracında yapılan aramada mangal tutuşturucuları ve yangına neden olacak malzemeler ele geçirildi. Yusuf S.’nin , yangının söndürüldüğü yerlere mangal tutuşturucularını atarak , yeniden yangın çıkmasına neden olduğu belirlendi.

"ŞEYTANA UYDUM"

Yusuf S.’nin ilk ifadesinde , yeniden  yangın  çıkarmaya çalıştığını itiraf ettiği , ancak ilk yangını kendisinin çıkarmadığını iddia ettiği öğrenildi. Yusuf S. polise verdiği ifadede "Herhangi bir amacım yoktu , şeytana uydum" dedi. Polisin yanınla ilgili soruşturmayı derinleştirirken , Yusuf S.’nin bir elektrik kurumunda teknisyen olarak çalışması dikkat çekti.

 

 

Polis ve itfaiyenin ortak çalışmasında Kalkanlı bölgesindeki yangının elektrik tellerinden çıkmış olabileceği üzerine bir ön rapor hazırlandı. Yusuf S.’nin de ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 1 =