Fenerbahçe Kulübü Başkanı  Ali   Koç  , 19  Mayıs  Atatürk'ü Anma , Gençlik ve Spor Bayramı'nı 2021'de diğer kulüplerle beraber kutlamak istediklerini söyledi.

haber7
0

Fenerbahçe Televizyonu nda gerçekleştirilen ’19  Mayıs  Özel’ programına katılan  Ali Koç  , "Bildiğiniz gibi 19  Mayıs  ilk defa 1926 yılında Gazi Günü altında Samsun’da kutlanmasının ardından 24  Mayıs  1935’te yapılan ilk kutlama , kıymetli rakibimiz Beşiktaş’ın da girişimleriyle bizim stadımızda , az önce de anlatıldığı gibi Fenerbahçemizin çatısı altında gerçekleşti. Fenerbahçeli , Beşiktaşlı ve Galatasaraylı yüzlerce sporcunun katılımıyla kutlanmış , o gün Atatürk Günü olarak ilan edilmiş ve bir spor günü haline gelmiştir." ifadelerini kullandı. 

23 Nisan da da sokağa çıkma yasağı olduğunu hatırlatan Koç , "Gönül çok isterdi ki bu tarihte de bu devirde de benzer bir kutlamayı büyük kulüpler olarak birimizin stadında beraber o eski günleri , kardeşliği , dostluğu da anımsayarak tekrar gerçekleştirelim. Bakarsınız 2021 yılında 19  Mayıs  böyle bir gün olabilir. Ben ,  Fenerbahçe  Spor Kulübü Başkanı olarak böyle bir girişimi her türlü destekleyeceğimizi , her türlü iş birliğine açık olduğumuzu da buradan yeri gelmişken ifade etmek isterim." şeklinde görüş belirtti.

Salgın sonrasındaki ilk milli bayramda Anıtkabir de buluşmayı dilediğini söyleyen Koç , şöyle konuştu: 

"Bu akşam da mabedimizde saat 19.19’da bu sefer Cumhurbaşkanımızın yaptığı çağrı doğrultusunda , tüm yurtta , tüm ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 1 =