İçişleri   Bakanlığı   Sözcüsü  İsmail  Çataklı  , terör örgütü mensuplarının mezarlarının tahrip edildiği yönündeki iddialara ilişkin  açıklama  yaptı.  Çataklı  , "Hi&ccedi

haber7
0

İçişleri  Bakanlığı  Sözcüsü  İsmail Çataklı  , terör örgütü mensuplarının mezarlarının tahrip edildiği yönündeki iddialara ilişkin açıklama yaptı. Çataklı nın açıklaması şöyle:

Son günlerde , bölücü ve sol terör örgütü mensuplarının mezarlarının tahrip edildiği yönünde başta bir siyasi parti olmak üzere , terör örgütüne müzahir yapılanmalar ve basın yayın kuruluşlarınca birtakım asılsız ve provakatif açıklamalar paylaşılmaktadır. 

Güvenlik güçlerimiz tarafından , kırsal alandaki teröristlerin etkisiz hale getirilmesi , şehir merkezlerinde de terör örgütü güdümündeki yapılanmalara yönelik operasyonlara kararlılıkla devam edilmesi neticesinde , örgüt ile müzahir kitle arasındaki ilişki , irtibat ağı giderek etkisiz kılınmıştır.

Örgüt , içinde bulunduğu durumdan kurtulmak ve yeniden müzahir kitlesiyle etkileşimini artırmak amacıyla , bölgede bulunan terörist mezarlıklarının tahrip edildiği yönünde asılsız içeriklerle kurgulanmış haber , paylaşım ve açıklamalardan oluşan bir propaganda çalışması sürdürmektedir.

Terör örgütüne katılımın yok denecek kadar azaldığı bu dönemde , örgüte müzahir siyasi uzantıların temsilcileri mezarlıklara ziyaretler gerçekleştirip bölge halkımızı Devlete karşı kışkırtmaya çalışmakta ve mağduriyet algısı oluşturarak terör örgütünün ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 8 =