Rusya  Federasyon Konseyi Başkanı Valentina Matviyenko , koronavirüsün ortaya çıktığı Çin’e yöneltilen suçlamaların  asılsız  olduğunu ve Rusya’nın , Çin’e karşı bir soruşturma yür

haber7
0

ABD nin Çin e yönelik  koronavirüs  salgını suçlamalarını derinleştirirken ,  Rusya  dan  Pekin  yönetimine destek geldi. Rusya Federasyon Konseyi Başkanı Valentina Matviyenko​ “Rusya , bu tür uydurma soruşturmalara ,  asılsız  suçlamalara elbette karşı. Çin salgından etkilenen ilk ülkeydi. Profesyonelce kısıtlama önlemleri , sıkı izolasyon kuralları ve karantina kuralları uygulayan Çin , diğer ülkelere salgına hazırlanmak ve deneyim kazanmak için bir buçuk ay kazandırdı. Bazıları ise yaklaşan tehdidi ciddiye almadı. Önlemleri zamanında uygulamadı. Başta Çin olmak üzere salgın nedeniyle suçlu aramaya , sorumluluk yüklemeye başladı. Bu tür süreçlerin politikleştirilmesi tehlikeli bu durum ciddi bir endişe yaratıyor” dedi.

TRUMP SUÇLAMIŞTI

ABD Başkanı Donald Trump , Çin’i koronavirüsü ‘kasıtlı’ olarak yaymakla suçlamıştı. Trump , “Çin’le ilgili çok ciddi soruşturmalar yapıyoruz. Yaptıklarından dolayı mutlu değiliz ve bu gelinen noktadan mutlu değiliz. Virüsün ortaya çıktığı yerde durdurulabileceğini düşünüyoruz. Çin bunu yapabilirdi ve tüm dünya bu salgından etkilenmezdi” ifadelerini kullanmıştı.

‘WASHINGTON YÖNETİMİ PEKİN İN DÜŞMAN OLMADIĞINI ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 4 =