Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu , 19  Mayıs  Atatürk'ü Anma , Gençlik ve Spor Bayramı'nda gençlerle birlikte Anıtkabir'i ziyaret etti.

haber7
0

Türkiye Cumhuriyeti nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ün Samsun a çıkışının 101 inci yıl dönümünde , Anıtkabir de tören düzenlendi. Törene Bakan Kasapoğlu , 16 Türk devletini temsilen 16 sporcu ve bakanlığın üst düzey bürokratları katıldı.

Törene katılanların koronavirüs salgını nedeniyle maske taktıkları ve sosyal mesafe kuralına uydukları görüldü. Bakan Kasapoğlu , Türk bayrağı taşıyan gençlerle birlikte Aslanlı Yol dan yürüyerek , Atatürk ün mozolesine çıktı. Heyet , saygı duruşunda bulunup , İstiklal Marşı nı okudu.

Bakan Kasapoğlu , Atatürk ün mozolesine çelenk koyup , Misak-ı Milli Kulesi ne geçerek ,  Anıtkabir  Özel Defteri’ne şunları yazdı:

"Aziz Atatürk; bir milletin umudu olarak Samsun da başlattığınız İstiklal Mücadelemizin 101 inci yıl dönümünü idrak ediyoruz. Bütün dünyayı etkileyen pandemi sebebiyle bayramımızı bu yıl evlerimizde fakat aynı ruh ve coşkuyla kutluyoruz. Cumhuriyeti emanet ettiğiniz gençlerimiz; istiklal ruhuna ve bu ruhtan doğan cumhuriyetimize sadakatle sahip çıkıyor. Gençlik ve Spor Bakanlığımız 101 yıl önceki aşk ve heyecanla bu ülkenin gençleri için çalışmaya devam ediyor. Birbirimizi sevmekten , birbirimizin hukukunu korumaktan vazgeçmeyerek , sevgiyi , adaleti , kardeşliği çoğaltarak ülkemizi , mazisi kadar şanlı bir istikbale taşıyoruz. Bu duygularla sizi ve ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 8 =